DogađanjaNovosti

PROSLAVLJENO STEPINČEVO U BLAŽENIKOVOJ RODNOJ ŽUPI

Postavljeno 11/02/2017 | od : | Kategorija : Događanja,Novosti | 0 komentara

STEPINČEVO, 10. veljače 2017. svečano je proslavljeno u blaženikovoj rodnoj župi Presvetoga trojstva u Krašiću. Svečanim misnim slavljima u 08:00 h, 10:30 h koje je predvodio mons.dr. Juraj Batelja, a koju je izravno prenosila  HRT, te u 17:00 h koje je predvodio  biskup u miru mons. Juraj Jezerinac, te svečanom sjednicom općinskoga i turističkoga vijeća općine Krašić na kojoj je otvorena izložba posvećena liku i djelu našega blaženika naziva ‘STEPINAC – PUT SVETOSTI’ u blaženikovoj rodnoj župi i njegovom Krašiću dostojno obilježena 57-ma godišnjica njegove smrti.

Svečanom misnome slavlju u 10:30 h bili su nazočni ministar hrvatskih branitelja gospodin Tomo Medved, župan zagrebačke županije gospodin Stjepan Kožić, počasni građanin općine Krašić general Mladen Markač, brojni načelnici i gradonačelnici prijateljskih i susjednih gradova i općina, predstavnici javnih ustanova, Osnovne škole,udruga sa područja općine, te brojni vjernici, štovatelji lika i djela kardinala Stepinca.
Svečanu sjednicu, odnosno otvorenje izložbe posvećene blaženom Alojziju Stepincu uz Turističku zajednicu općine Krašić omogućili su svojim nesebičnim sudjelovanjem  hrvatska europarlamentarka Marijana Petir i Zagrebačka nadbiskupija-Nadbiskupski duhovni stol, te im ovom prilikom izražavamo posebnu zahvalu.

Na svečanoj sjednici brojne goste i prijatelje općine Krašić osim predsjednika općinskoga vijeća gospodina Vlašića, pozdravio je i načelnik općine, te predsjednik Turističke zajednice općine Krašić  gospodin Petković Fajnik, a o izložbi su govorili prof.dr.sc. Zvonimir Šeparović, mons. Nedjeljko Pintarić-predstojnik Ureda za kulturna dobra Zagrebačke nadbiskupije, te gospođa Marijana Petir-zastupnica u europskome parlamentu, koja je izložbu i otvorila, a koja je bila idejni začetnik i inicijator ove iste izložbe i 14.-16.lipnja 2016. godine u Europskome parlamentu u Bruxellesu.

Inače je zadnji postav izložbe bio u Vukovaru i iz grada Vukovara ovoga je tjedna preseljena u Stepinčev Krašić.

Komentiraj članak